Dekatyzacja jeansu – co warto wiedzieć?

Od wielu lat dużą popularnością cieszą się jeansy z widocznymi przebarwieniami. Jak wiadomo, nie jest to skaza materiału. To dekatyzacja jeansu pozwala otrzymać taki efekt. Czym właściwie jest ten zabieg?

Dekatyzowane jeansy – co to jest?

Poprzez dekatyzację rozumie się hartowanie tkaniny. Proces ten ma na celu doprowadzić do skurczenia i stabilizacji włókien. W praktyce ma to zapobiec kurczeniu się tkaniny.

Dekatyzowane jeansy to jednak coś nieco innego. W modzie nazywany jest tak jeans z widocznymi przebarwieniami. Mogą to być jaśniejsze plamy, zacieki czy przefarbowanie materiału. Taki jeans zyskuje nieco „pazura”, ponieważ wygląda jakby był w pewnym stopniu znoszony.

Dekatyzacja jeansu – na czym polega?

Jeans jest jednym z popularniejszych materiałów, które poddawane są dekatyzacji. Istnieją domowe sposoby, aby to zrobić. Konieczne jest zagotowanie jeansu w wodzie. Ubranie powinno być obrócone na lewą stronę. Takie gotowanie powinno trwać ok. 30 minut. Materiał nie powinien wystawać nad lustro wody.

Następnym krokiem jest wysuszenie jeansu. Tutaj najlepiej sprawdzi się suszarka. Należy ustawić program zapewniający maksymalnie najwyższą temperaturę.

Dekatyzacja jeansu wykonywana jest również przez profesjonalne pralnie. Korzystając z takiej usługi, ma się pewność, że cały proces przebiegnie bezproblemowo. To oszczędność czasu i potwierdzenie, że ubranie będzie miało odpowiedni kształt przez długi czas.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w wybraniu usług dopasowanych do Twoich potrzeb.

Tagi:

Najnowsze publikacje

Co to jest dekatyzacja?

Skurczona lub zafarbowana po praniu tkanina to niemiła niespodzianka, która może spotkać każdego. Problem ten może rozwiązać dekatyzacja. Dekatyzacja –...

Tagi: