Dekatyzacja tkanin – co warto wiedzieć - TFP Żywiec - Pralnia przemysłowa

Dekatyzacja tkanin – co warto wiedzieć?

Dekatyzacja tkanin to nic innego jak wykurczenie materiału. Ma to na celu jego zahartowanie. Pomimo skomplikowanego nazewnictwa jest to proces łączący w sobie kilka prostych czynności.

Dekatyzacja tkaniny – który materiał warto dekatyzować?

Dekatyzowanie tkaniny zazwyczaj stosowane jest w przypadku materiałów, które zawierają naturalne włókna. Mowa tu przede wszystkim o bawełnie, lnie oraz wiskozie. Pozostałe materiały nie muszą być poddawane temu procesowi. Nie oznacza to jednak, że nie można tutaj zastosować tej metody.

Najczęściej dekatyzowanie tkanin dotyczy takiego materiału jak jeans. Dzięki temu zachowuje on ładny kolor. Ponadto spodnie czy kurtka zachowują swój kształt przez długi czas.

Dekatyzacja tkanin pomaga zahartować materiał. Ponadto usuwane są z niego niechciane zanieczyszczenia.

Dekatyzować nie powinno się flizeliny, wypełnienia oraz materiałów wodoodpornych. Takie działanie może pozbawić je właściwości.

Dekatyzowanie tkaniny – jak przygotować materiał?

Materiał należy dekatyzować odpowiednio zabezpieczony (np. w specjalnej siatce na pranie). Dzięki temu nie będzie się on strzępił. Cały proces wykonywany jest przed skrojeniem. Coraz więcej osób decyduje się na dekatyzację ubrań. Powodem jest skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z materiału.

Dekatyzowanie tkanin warto zlecić profesjonalnej firmie, która świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie. Proces ten nie jest skomplikowany. Pomaga uchronić odzież przed m.in. skurczeniem się.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w wybraniu usług dopasowanych do Twoich potrzeb.

Tagi:

Najnowsze publikacje

Co to jest dekatyzacja?

Skurczona lub zafarbowana po praniu tkanina to niemiła niespodzianka, która może spotkać każdego. Problem ten może rozwiązać dekatyzacja. Dekatyzacja –...

Tagi: