Nowoczesna impregnacja i czyszczenie

Nowoczesna impregnacja i czyszczenie

Każdy, kto chodzi po górach albo biega lub jeździ na rowerze zimą wie, jak ważne jest posiadanie ciepłej, profesjonalnej odzieży. To nie może być zwykła kurtka do użytku miejskiego ani pierwsze z brzegu legginsy. Stawiamy wówczas na specjalistyczne materiały – termoaktywne, typu softshell, puchowe czy z membranami (typu gore-tex, eVent, sympatex).

Gwarantują one ochronę przed zimnem, śniegiem, deszczem czy mrozem. Dzięki temu turystyka górska czy aktywność na zewnątrz nawet wtedy, gdy wieje i pada jest o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza dla zdrowia.


O taki typ ubrań trzeba jednak należycie dbać. Nie możemy ich wyprać w zwykłej pralce, bo wówczas stracą swoje właściwości, a nawet kolor czy krój… A przecież odzież outdoorowa często się brudzi, podczas upadków, wspinaczek…
W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z oferty specjalistycznej pralni przemysłowej. Tam ubrania zostaną nie tylko wyczyszczone w bezpieczny dla materiałów sposób, ale dodatkowo zostaną zaimpregnowane.


Co to oznacza? Przy zastosowaniu nowoczesnych produktów będą zabezpieczone przed utratą właściwości wodoodpornych. Czasem zdarza się tak, że po jakimś czasie kurtki czy spodnie przestają chronić przed szkodliwym działaniem wody i niskiej temperatury. Regularne korzystanie ze środków impregnujących sprawia, że tak się nie stanie.


W pralni po wyczyszczeniu zabrudzeń odzież outdoorowa zostanie zaimpregnowana specjalistycznym środkiem, co pozwoli na stworzenie warstwy ochronnej. Przy korzystaniu z ubrań właściwości wodoodporne czy termoaktywne pozostają na najwyższym poziomie , a ubrania nadal będą się sprawdzać w każdych warunkach pogodowych.


Zapraszamy do kontaktuchętnie pomożemy w wybraniu usług dopasowanych do Twoich potrzeb.

Najnowsze publikacje

Jak wygląda maglowanie pościeli?

Czysta, wyprasowana i świeża pościel to wizytówka każdego hotelu czy pensjonatu. Goście bardzo zwracają uwagę na takie szczegóły. Warto więc...