Co to jest dekatyzacja - TFP Żywiec - Pralnia przemysłowa

Co to jest dekatyzacja?

Skurczona lub zafarbowana po praniu tkanina to niemiła niespodzianka, która może spotkać każdego. Problem ten może rozwiązać dekatyzacja. Dekatyzacja – co to właściwie jest ?

Co to jest dekatyzacja materiału?

Dekatyzacja nazywana jest także hartowaniem tkaniny. Zabieg ten ma na celu zapobiegać deformacji odzieży. Dekatyzacja polega na naprzemiennym poddawaniu materiału działaniu zimnej i gorącej wody oraz pary wodnej. Dzięki temu stabilizuje się rozmiar włókien tkaniny. Kupowane tkaniny oraz gotowe ubrania zazwyczaj nie były hartowane. Dlatego też warto je poddać takiemu zabiegowi przed pierwszym użyciem.

Dekatyzacja – jak ją wykonać?

Już wiesz, co to jest dekatyzacja. Z pewnością zastanawiasz się, czy możesz wykonać ją samodzielnie. Owszem, jest to zabieg, który można wykonać w zaciszu własnej pralni lub łazienki. Konieczna jest jednak wiedza na temat materiałów oraz ich właściwości. Zasada jest taka, że należy dobrać rodzaj dekatyzacji do najdelikatniejszego włókna tkaniny.

Najczęściej dekatyzacja polega na zanurzeniu tkaniny w gorącej wodzie. Następnie hartowana jest ona w zimnej wodzie. Później zostaje odwirowana. Jeszcze wilgotny materiał należy przeprasować. Dekatyzację można również zlecić profesjonalnej pralni, która ma w swej ofercie taką usługę. Dzięki temu zyskamy pewność, że tkanina została odpowiednio zdekatyzowana.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w wybraniu usług dopasowanych do Twoich potrzeb.

Tagi:

Najnowsze publikacje

Co to jest dekatyzacja?

Skurczona lub zafarbowana po praniu tkanina to niemiła niespodzianka, która może spotkać każdego. Problem ten może rozwiązać dekatyzacja. Dekatyzacja –...

Tagi: